Шевченко вчора, сьогодні і завтра є і буде залишатися в серцях українців прикладом любові до свого народу та Батьківщини. Він спонукає малих і дорослих вивчати історію рідного краю, шанувати героїв, завжди бути готовими до боротьби за щасливе майбутнє, за справедливість, за честь України-матері. Віддаючи шану пам’яті геніальному сину України, наші співвітчизники в березневі дні з новою силою усвідомлюють велич його духу, силу могутнього таланту, звертаючи свої погляди до його поезії.
Вчителі української мови та літератури Салтикова Олеся Іванівна, Солонтай Марина Іванівна, Костик Світлана Юріївна підготували дуже цікаві заходи, присвячені 210-ій річниці від дня народження великого сина української землі.
Учора Олеся Салтикова запросила учнів 10 -11-х класів у літературну вітальню, в якій здобувачі освіти мали змогу вибудувати план дій українця за словами-цитатами Великого Кобзаря.
Цікавим було внесення сміховинок у контекст завдань, де постать Т.Г.Шевченка вчителька поєднала із модними, сучасними картинками-мемами.
Потім учні відгадували популярні твори митця, використовуючи підказки-ребуст та зіграли цікаву гру “Поєднай склади – відгадай рядки”.
На кінець заняття Олеся Іванівна разом з 11-класницею Олександра Дуркот продекламували уривок із поеми-послання «І мертвим, і живим, і ненарожденним…».
Цього ж дня вчителька української мови та літератури Марини Солонтай підготувала для 9-класників дуже цікаву презентацію, завдяки якій дев’ятикласники дізналися про досі невідомі факти з життя Кобзаря. А сьогодні з учнями 6-В класу Марина Іванівна провела патріотичний урок-диспут за літературним круглим стілом “Чи добре ми знаємо Шевченка?
Хоч, здавалось би, тема життя і творчості Шевченка не є розважальною, проте сьогодні вчительці української мови та літератури Костик С.Ю. ( Світлана Костик ) вдалося провести пізнавально-розвальне заняття з учнями 5-6 класів.
Світлана Юріївна в доступній для даної вікової категорії учнів презентувала цікаві моменти життя і творчості Шевченка. А потім – захопливі конкурси за творами Кобзаря.
Кожен учитель старався показати здобувачам освіти актуальність феномену Шевченка в наш час.
Сьогодні слова Шевченка надихають народ і в тилу, і на передовій. Заклик “Борітеся – поборете! ” – став гаслом українців. Слова поета звучать з вуст не тільки наших здобувачів освіти, але й наших бійців, додають сил для протистояння та боротьби з ворогом.






















