Ментальне здоров’я

Ментальне здоров’я — це стан психічного добробуту, який дозволяє людині справлятися зі стресом, реалізовувати здібності, навчатися та працювати, робити внесок у життя своєї громади.

У час, коли в Україні йде війна, збереженню ментального здоров’я молоді приділяється особлива увага, адже багато дітей перенесло різного роду стреси, тілесні та психологічні травми, у рази збільшилася кількість молодих людей із порушеною психікою.

Щоб зберігати та зміцнювати ментальне здоров’я вразливих дітей, потрібно їх обіймати, говорити, що ми їх любимо, хвалити (за сміливість, за витримку, за вміння, які демонструє дитина), грати з ними, смішити, розділяти емоції.

Протягом вересня педагоги та медична сестра ліцею проводили зі здобувачами освіти уроки психологічного розвантаження, пояснювали дітям, що підтримувати власне ментальне здоров’я можна самотужки. Для цього необхідно:

– дбати про режим сну;

– уникати стресових ситуацій та навчитись адекватно на них реагувати;

– збалансувати харчування і додати фізичної активності — іноді достатньо активізувати організм та налагодити гормональний фон, щоб виправити ситуацію.

Класні керівники під час годин спілкування вчили, як протистояти булінгу, адже він може справляти негативний вплив на ментальне здоров’я людини: може призводити до розвитку тривожності, депресії, почуття самотності та відчуження.

Діти, які страждають від булінгу, можуть втратити впевненість у собі, мати проблеми зі сном та апетитом, а також відчувати навчальні труднощі.

Начальниця служби у справах дітей Холмківської сільської ради Анна Повханич роздала учням тематичні брошурки, як протидіяти булінгу та домашньому насильству.

А педагог-організатор І.В.Красна ( Іванна Костів ) зробила спеціальний Куток довіри зі Скринькою іжей і побажань. Тут здобувачі освіти можуть анонімно кидати записочки з питаннями, що їх турбують, та пропонувати свої креативні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *